Get Adobe Flash player

           

O Jastrzębiej Górze

Jastrzębia Góra położona jest na zalesionym brzegu klifowym (na wysokości 32,8 m n.p.m.) oraz znajduje się najdalej na północ Polski. Ukształtowanie terenu charakteryzuje się wąwozami, kotlinami i jarami oraz zróżnicowaną linią brzegową. Panujący  tu  mikroklimat stwarza doskonałe warunki do wypoczynku nawet wtedy, kiedy nie ma ładnej pogody.

Czysta, szeroka i piaszczysta plaża stwarza, że Jastrzębia Góra od wielu lat cieszy się nie słabnącą popularnością. Na plażę prowadzi kilka różnych zejść; od wysokich, klifowych zbudowanych z drewnianych schodów po bardzo łagodne znajdujące się od strony  zachodniej.

Rozwinięte zaplecze gastronomiczne, baza noclegowo-wypoczynkowa, liczne atrakcje, bliska odległość od Trójmiasta oraz Półwyspu  Helskiego czy Łeby ,  sprawiają że wypoczynek w Jastrzębiej Górze jest wyjątkowy i niepowtarzalny.

Jastrzębia Góra jest jedną z ciekawszych miejscowości polskiego wybrzeża. Tutaj wypoczywały elity warszawskie zawłaszczając sobie ten klifowy kawałek wybrzeża i sprawiając, że kurort ten stał się najczęściej odwiedzanym zakątkiem nad polskim Bałtykiem.

Miejscowość ta jest miejscem wypoczynku gwiazd polskiej sceny muzycznej, znanych sportowców czy też popularnych i lubianych aktorów.

Jastrzębią Górę warto odwiedzić nie tylko ze względu na wyjątkowy charakter samego kurortu, ale przede wszystkim ze względu na ogromną różnorodność linii brzegowej w tym miejscu. Brzeg morski w Jastrzębiej Górze  nie jest monotonny – od wschodu plaża jest kamienista, jak na północnych plażach Bałtyku, a na zachodzie piaszczysta, jak w pozostałych częściach wybrzeża. Plaża tętni życiem przez okrągły sezon letni. Wieczorami zaludniają ją miłośnicy spacerów przy zachodzie słońca i amatorzy nocnych imprez przy ognisku.

Czy wiesz, że:

Jastrzębia Góra to dawna wieś, a od 1975 roku część miasta Władysławowa. Prawdziwy początek rozwoju tego kąpieliska nastąpił w 1920 roku, gdy stał się miejscem wakacyjnych spotkań śmietanki towarzyskiej, głównie z Warszawy. Z uwagi na wielki, letni napływ warszawiaków, czasem używano nazwy " Nowa Warszawa". W tym czasie wypoczywali w tym miejscu m. in. Józef Piłsudski, Edward Rydz-Śmigły i Ignacy Mościcki. Wypoczynek tak ważnych w tamtym czasie osobistości sprawił boom budowlany w modnym już letnisku. W 1931 roku wybudowano drogę nadmorską, co doprowadziło do jeszcze zwiększonego napływu wczasowiczów. Obecnie w około 1 tysięcznej Jastrzębiej Górze, liczba gości w sezonie letnim wzrasta do 25-30 tysięcy.

W wyniku pomiarów geodezyjnych w Jastrzębiej Górze określono najdalej na północ wysunięty punkt  Polski. W tym wyjątkowym miejscu umieszczono pamiątkowy obelisk nazywany "Gwiazdą Północy".


 

Bar Max
Bar Max
Dom whisky w J....
Dom whisky w J. Górze
wesołe miastecz...
wesołe miasteczko z placem zabaw